top of page

 Najlepsze treningi OUTDOOROWE 

BOOT CAMP

Boot Camp (ang. obóz dla rekrutów) - rodzaj treningu na świeżym powietrzu, który wywodzi się z metodologii amerykańskich treningów wojskowych opracowanych na początku XX wieku. Jest to bardzo popularna forma treningów w USA, Australii i Wielkiej Brytanii.

akademia-bootcamp (1).png

Obecna forma zajęć Boot Camp odstaje od wojskowych rygorów i jest ukierunkowana na wszechstronne budowanie wytrzymałości, siły, szybkości i ogólnej sprawności fizycznej. Oczywiście nie zapominając o dobrej zabawie! 

 

Treningi Boot Camp są kierowanie dla każdego, kto chce wrócić do świetnej formy i cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu, ale nie tylko. Jak możemy sobie wyobrazić, żołnierze Amerykańskiej armii musieli być wszechstronnie przygotowani do różnych zadań. Musieli być silni, szybcy i przygotowani do pokonywania nieoczekiwanych przeszkód na swojej drodze podczas misji specjalnych.

 

Jeżeli chcesz mieć wszechstronną sprawność fizyczną, trenuj BOOT CAMP! Nie ma znaczenia twoja obecna kondycja i sprawność fizyczna, przy odrobinie wsparcia i wytrwałości obudzisz w sobie komandosa. Treningi Boot Camp odbywają się praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych, co dodatkowo buduje twój charakter.

Treningi Boot Camp dzielimy na kilka kategorii:

 BOOT CAMP LIGHT  — Trening ogólnorozwojowy dla każdego, świetne miejsce, aby zacząć swoją przygodę z treningami outdoorowymi. Trening ten jest o umiarkowanej intensywności, ukierunkowany na spokojną aktywność fizyczną i poznawanie podstawowych ruchów.

 BOOT CAMP  — Trening ogólnorozwojowy z elementami siłowymi i biegowymi, jest to najczęstszy wybór osób, które zaczynają swoją przygodę z treningami na zewnątrz, ponieważ szybko czuje się efekty swojej pracy. Utrata kilogramów, zwiększenie siły i wytrzymałości, a dodatkowo wzrost sił witalnych. Świetny wybór dla kogoś, kto naprawdę szuka w życiu zmiany i rezultatów. Ten rodzaj treningu jest świetnym wyzwaniem dla kogoś, kto poznał już podstawowe ćwiczenia.

 

 BOOT CAMP HARD  — Wisienka na torcie treningów outdoorowych, ten rodzaj treningu jest ukierunkowany na specjalistyczne przygotowanie do bardziej wyczynowych form aktywności fizycznej. Zastosowanie treningów Boot Camp idealnie odnajduje się w świecie biegów z przeszkodami (OCR) tj. Runmageddon, Spartan Race, Tough Mudder. Można powiedzieć, że formuła treningów Boot Camp jest wprost stworzona do przygotowania się pod coraz to popularniejsze imprezy typu OBSTACLE COURSE RACING (OCR). Na treningach HARD przygotujesz się zarówno kondycyjnie, jak i technicznie do swojego startu w biegu z przeszkodami. 

 BOOT CAMP SPECIAL  — Jest to wersja treningu monotematycznego np. Boxing Boot Camp, Running Boot Camp, gdzie ćwiczący pozostają przy elementach związanych z daną dyscypliną.

BC-logo-TEF.png
bottom of page